Tájékoztató

Fülporc piercingek

fulpc

Helix:
A külső porcba kerül. A porcszövet vérellátása miatt lassú lehet a gyógyulás. 2-4 hónap is akár!
Industrial:
Ez egy ritkább, de annál egyedibb fül pc. Legtöbbször a fül felső részén van, a két szélét szúrja át egy ékszerrel. Mivel porcot ér, ezért elég lassan gyógyul, kezelést igényel.
Rook:
Még egy variáció a fül díszítésére. A felső porcredőbe kerül. Elhelyezkedése miatt itt is nagyon lassú lehet a gyógyulási szakasz.
Tragus:
Más néven kis porc piercing. A fülcimpa feletti kicsiny porcba kerül.
Anti-tragus:
Az ékszert közvetlenül a tragus piercinggel szemben, az alsó porcredőbe szúrják.
Daith-piercing:
A Daith-piercinget a belső fülkagyló ‘hídjába’ szúrják. Az ékszer elhelyezése kellemetlenséggel jár, és a gyógyulási idő igen hosszú lehet, akár 3-4 hónap is.
Conch piercing:
A fül középső részén a fül karimát ‘átölelő’ ékszer

Weawing piercing
A fül felső porcos részén 3 pontban átszúrt ékszer. Általában a kezdőékszer (mint a legtöbb piercingnél) talpas, majd utána szokás lecserélni spirálra.

Orr piercingek

orrpc

Hagyományos, ‘Nose/Nostril’ piercing:
Az orrcimpába helyezett ékszer. Lehet ez patkó, karika, hajlított vagy talpas ékszer.
Septum:
Extrém orr piercing. Az orrlyuk alsó-középső részén elhelyezkedő piercing. Az orrcsont elé kerül, a porcba, ezért a gyógyulási ideje is jóval hosszabb, mint a hagyományos orr piercingnek.
Bridge: Két szem között, az orrnyergen elhelyezkedő ékszer. A szó jelentése ‘Híd’, ami utal a két szem vonalának ‘összekötésére’. Általában hajlított ékszert használnak hozzá.
Austin bar: Vízszintes piercing, az orrcsúcson keresztül. Nem érinti se a septumot, se az orr belsejét.

Szemöldök piercing
Hordható bal vagy jobb oldalon, vízszintesen vagy függőlegesen. Általában hajlított ékszert használnak hozzá, de patkó vagy karika piercing használata is gyakori.

Ajak piercingek

lips

Hagyományos, ‘Lip’ piercing:
Az alsó ajak jobb vagy bal oldalán elhelyezett ékszer. Kezdőékszerként javasolt talpas ékszer használata, amit a gyógyulás után ki lehet cserélni patkóra, karikára, spirálra stb.
Labret:
Az alsó ajak és az áll közé kerül, az ott lévő kis mélyedésbe.
Medusa:
Az ajkak felett, középen elhelyezkedő piercing.
Monroe/Madonna/Szépségpötty/Crawford:
Klasszikus ajak ékszer, több néven is ismert, de főleg szépségpötty piercingnek nevezik. A felső ajak oldalsó részén, jobb vagy bal oldalt elhelyezkedő ékszer.
Cheek:
Az arcon, az ajak két oldalán elhelyezkedő ékszer. Extrém piercingnek számít, általában szimmetrikusan, párban hordják.
Snakebites:
Az alsó ajak két oldalán, szimmetrikusan elhelyezkedő ékszercsoport gyűjtőneve. Tulajdonképpen két hagyományos Lip piercing.
Angelbites:
A felső ajak két oldalán, szimmetrikusan elhelyezkedő ékszercsoport gyűjtőneve. Tulajdonképpen két hagyományos Monroe piercing.
Köldök piercing
A köldök piercingről:
navel

Az ékszert több irányból is be lehet helyezni. A legelterjedtebb, hagyományos mód az ékszer felülre való behelyezése, de akár alulra, bal oldalra vagy jobb oldalra is betehető. Ezenkívül lehet még a szögekkel variálni, ugyanis 45°-os szögben is bátran hordható, ha valaki elakar rugaszkodni a megszokottaktól.

Nyelv piercing

Hagyományos, ‘Tongue’ piercing:

A nyelvet függőlegesen átszelő ékszer. Az ékszer pontos behelyezése egyénenként eltérhet (a nyelv hosszától és vastagságtól függ, egyszóval a nagyságától). Viselői szerint fokozza az izgalmat, tovább növeli a csók és az orális szex nyújtotta élvezeteket.

Nyelvfék piercing:

A nyelv alatt, a középső ‘összekötő’ hártyába helyezett ékszer.

Microdermal piercing

microderm

Más néven egypontos ékszernek is nevezik. Tulajdonképpen egy kicsi ‘implantátum’, ugyanis az ékszer talpa a bőr alá kerül egy kicsi, bemeneti lukon keresztül, míg az ékszer feje a bőr felszínén helyezkedik el. Az ékszer belső menetes szárára (fejére) sokféle ‘fedelet’ helyezhetünk: kör alakút, négyzet alakút, henger vagy golyó alakút, mintásat, egyszínűt, köveset stb.
Az ékszer anyaga csak és kizárólag titánium lehet, ugyanis ez meggyorsítja a gyógyulást, és nem válthat ki allergiás reakciót, így ha óvjuk dermalunkat a kiszakadástól, akár életünk végéig viselhetjük. Tulajdonképpen bárhova behelyezhető.

Női/férfi intim piercingek

Női intim piercingek:

Az ékszert el lehet helyezni a/az:
-csikló előbőrében: egyéni adottságoktól függ, hogy a klitoriszt fedő bőrt vízszintesen vagy függőlegesen szúrják át.
-csiklón át: az ékszer elhelyezése szintén a nő anatómiai adottságaitól függ. Szintén választható vízszintes vagy függőleges behelyezés.
-kis- és nagy ajakban: az ékszer helyét úgy kell megválasztani, hogy a viselőjét ne akadályozza se a járásban, se az ülésben.
-hüvelykapuban: függőlegesen irányban, a hüvely bejáratának hátsó részén elhelyezett ékszer.
-a húgycső nyílásában: a nyílástól körülbelül 5-8 mm-re, függőlegesen keresztül szúrt ékszer. Általában gyűrű formájú ékszert helyeznek bele.

Férfi intim piercingek:

-Frenulum: a frenulum a fitymát és a makkot összekötő ‘szalagocska’. Körülmetélt férfiaknál csak akkor megvalósítható az ékszer behelyezése, ha elég nagy szalag maradt ahhoz, hogy egy ékszert elbírjon.
-Hafada: a herezacskó díszítése
-szeméremre helyezett piercing: a szeméremcsont felé helyezhető ékszer, ám meglehetősen nagy az esélye a kilökődésnek.
-gát-dísz: a herezacskó és a végbélnyílás között elhelyezkedő piercing. Az ékszer nagy valószínűséggel zavarhatja viselőjét olyan hétköznapi dolgokban, mint az ülés, biciklizés vagy a napi szükségletek elvégzése.
-fityma-piercing: indiai eredetű testékszer
-Dydoe: a makk szegélyébe egy rúd elhelyezése. Az ékszer behelyezése fájdalommal, vérzéssel jár, ezenkívül nagy a ‘kilökődés’ esélye.
-Ampallang: a szúrást vízszintesen, a makkon, a barlangos testen, valamint a húgyvezetéken áthatolva ejtik meg. Az ékszer behelyezése nem veszélytelen, sok vérrel jár, és rendkívül hosszadalmas a gyógyulása.
-Apadravya: az Ampallang kiegészítése, merőlegesen helyezik rá az ékszert, áthatolnak a barlangos testen, az idegdúcon és a húgyvezetéken is. Különösen kockázatos, nagy fájdalommal és erős vérzéssel jár. Rendkívül hosszadalmas lehet a gyógyulási ideje, akár több év is.

Ínyfék piercing

inyfek

Más néven ‘smiley’, azaz mosoly piercing. A felső ajak és az íny között feszülő hártyába helyezett ékszer. Általában golyós végű karikát vagy patkót használnak hozzá.

Mell piercing
Eredete a Római Birodalom területére vezethető vissza. Az ottani kultúra alapján a férfiasságot, bátorságot szimbolizálta, ma már csupán díszítő jelleggel, esztétikumként szolgál. Leggyakrabban karika vagy patkó ékszert helyeznek be, de találkozhatunk egyenes illetve hajlított ékszerrel is.